środa, 3 lipca 2019

8 podpowiedzi jak wybrać wygodny fotel biurowy






Stoję właśnie przed wyborem nowego fotela biurowego. Od czasu, gdy kupiłam obecne krzesło do komputera sporo się zmieniło. Pamiętam, jak dyskutowaliśmy z mężem, jaki fotel będzie najlepszy, wygodny dla kręgosłupa i dobry do pracy przez kilka godzin. Wtedy decydujący głos oddałam mężowi, bo sama spędzałam niewiele czasu w ciągu dnia przed komputerem, a zapowiadało się, że będzie on od czasu do czasu pracować zdalnie.

Wszystko zmieniło się, odkąd zaczęłam pisać blog. Teraz ja głownie korzystam z fotela i widzę, że jeden element krzesła, wyraźnie nie jest do mnie dopasowany. Mamy inne wymagania co do podłokietników, dlatego postanowiłam zmienić fotel.

Przygotowałam najważniejsze kryteria, które podpowiedzą, jak wybrać wygodny fotel biurowy. Z nimi zakup krzesła do komputera nie powinien stanowić żadnego problemu.


1. Zastanów się kto i do jakich celów będzie korzystał z krzesła

 

Pierwsze zadanie, to dopasowanie krzesła pod osobę i cel, w jakim korzysta z komputera. Jedni przy biurku dużo piszą, inni używają głównie myszki, część przede wszystkim ogląda to co się dzieje na monitorze. Jeszcze inne potrzeby mają gracze komputerowi. Jeśli z fotela będzie korzystało więcej osób, warto wziąć pod uwagę możliwości dostosowania go do potrzeb każdej z nich. Nie oznacza to, że istnieje krzesło idealne, które będzie pasować dla każdego, ale w takiej sytuacji warto postawić na krzesła, w których jak najwięcej części można wyregulować.


2. Wybierz fotel obrotowy do komputera


Podstawą wyboru fotela do komputera jest dla mnie możliwość obracania wokół własnej osi o 360 stopni. Nie wyobrażam sobie przesiąść się teraz na fotel, który będę musiała za każdym razem wysuwać, gdy będę potrzebowała na przykład skorzystać z drukarki, która jest niemal w zasięgu ręki.

3. Sprawdź wysokość siedziska

 

Wybierając fotel do komputera, zwróć uwagę na wysokość siedziska. Jeśli możesz trzymać stopy płasko na podłodze, a kolana masz zgięte pod kątem 90 stopni, to jest to odpowiednie położenie. Nie będziesz narażać się na nierównomierne rozłożenie obciążenie kręgosłupa.



4. Przyjrzyj się jak szerokie i głębokie jest siedzisko

 

Głębokość fotela powinna być tak dobrana, by bez problemu móc siedzieć na nim opartym plecami, pozostawiając 1/4 długości ud poza siedziskiem. Dobrze jeśli siedzisko ma profil lekko zagięty ku dołowi. Zapewnia to swobodny przepływ krwi. Zyt szeroki fotel powoduje, że podczas pracy będziemy przechylać się na jeden bok.


5. Wybierz odpowiednie oparcie

 

Oparcie przede wszystkim powinno pozwolić utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa, zatem musi podpierać odcinek lędźwiowy.
Właśnie ze względu na podparcie odcinka lędźwiowego, staram się nie pracować przy komputerze na innych krzesłach niż te, które są do tego przeznaczone. Podobnie jest z oparciem dla łopatek. Dokładnie poduszek to jednak nie to samo, co dobry dla kręgosłupa ergonomiczny fotel.




6. Zwróć uwagę na tapicerkę

 

Tapicerka fotela biurowego powinna być odporna na zabrudzenia, zaplamienia i wilgoć. Oddychająca tkanina sprawdzi się doskonale podczas długich godzin spędzonych na fotelu.


7. Fotel biurowy siatkowy – moja opinia

W krzesłach biurowych często wykorzystywane są ażurowe membrany. Sama używam fotela   taką właśnie siatką. Dzięki temu fotel zapewnia doskonałą wentylację. Sprawdza się to szczególnie w ciepłych miesiącach. Zdecydowanie poprawia komfort pracy podczas upałów, a przy okazji dobrze dopasowuje się do kształtu pleców, przez co oparcie jest wygodne. Nie mam problemów z czyszczeniem, oparcie i siedzisko są wygodne. Jak już wspominałam, jedyny problem, to niedostosowane do mnie podłokietniki. Dlatego do moich potrzeb lepiej dostosowany jest siatkowy fotel biurowy,  przedstawiony na kolejnym zdjęciu.



8. Podłokietniki w fotelu biurowym

 

Jeśli z fotela ma korzystać kilka osób, najlepszym rozwiązaniem są regulowane podłokietniki. Powinny one umożliwiać wygodną pracę i umożliwiać oparcie łokci oraz przedramion podczas pisania na klawiaturze. Dzięki temu zmniejsza się obciążenie nadgarstków.


Teraz wiem już czego potrzebuję i mam nadzieję, że Wy również, dzięki temu artykułowi wiecie czego szukać.


Fotele przedstawione w powyższym tekście pochodzą ze sklepu www.edinos.pl . Wpisując przy zakupach kod 73ccaedi, uzyskacie rabat w wysokości 15 zł (dostępny dla pierwszych 20 osób).

13 komentarzy:

  1. Wygodne oparcie pod odpowiednim katem to dla mnie podstawa wszystkich krzeseł ktore mam 😁

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przypomniałaś mi, że trafił mi się kiedyś fotel, który był wyłącznie pod kątem 90 stopni. Tragedia! Na szczęście szybko go wymieniłam. dziwię się, że ktoś dał radę przede mną na nim siedzieć.

      Usuń
  2. Dla tych, którzy zastanawiają się nad kupnem fotela, te porady będą bardzo cenne. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, mam nadzieję że będą z nich korzystać ;)

      Usuń
  3. my kupilismy w ikea fotel i w sklepie byl wygodny, ale po godzinie siedzenia maz stwierdzil ze jest straszny:P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety czasem taka przymiarka to za mało, dlatego dobrze jest przemyśleć dokładniej czego potrzebujemy, szczególnie że zwykle wchodzi jeszcze kwestia dopasowania do biurka, o której już dokładnie nie wspominałam, bo każdy pracuje przy czymś innym.

      Usuń
  4. Ale fajny ten pierwszy, bajera :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo dobry post. Porządny fotel do pracy odgrywa dużą rolę. Przy moim niezbyt zdrowym kręgosłupie szczególnie. Ten fotel na pierwszym zdjęciu wydaje się być najsolidniejszy.

    Pozdrawiam 😃😃😃 Dodałam się do obserwujących

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mój kręgosłup też jest wymagający, stąd pewnie pomysł na ten artykuł ;)

      Usuń
  6. Fotele wyglądają bardzo fajnie :)
    Ja mam swój od około roku i jestem z niego zadowolona :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Super, jak po roku nie narzekasz, to znaczy że na pewno dobrze wybrałaś :)

      Usuń

Dziękuję za zainteresowanie moim blogiem.
Zapraszam do obserwowania, będzie mi bardzo miło :)
Jeśli prowadzisz bloga, z chęcią Cię odwiedzę.
Komentarz to nie miejsce na reklamę, jeśli chcesz się zareklamować na tym blogu zajrzyj na stronę KONTAKT/WSPÓŁPRACA.

Instagram @mrs_calluna